Swami Shuddhananda Giri

Od czasów wczesnego dzieciństwa posiadał nieodparte pragnienie duchowej wiedzy i szczegółowo studiował pisma większości religii. Chociaż w młodości odwiedził wszystkie z większych aszramów Indii i poznał wielu Mistrzów duchowych, nigdy nie przyjął inicjacji w żadną ścieżkę duchową zanim nie spotkał Paramahamsy Hariharanandy.

25. kwietnia 1995 r. wraz z Paramahamsą Prajnananandą został inicjowany w zakon Swamich przez Paramahamsę Hariharanandę i od tej pory zgodnie z życzeniem swojego Mistrza zamieszkał w niewielkim aszramie w Bhisindipur w Zachodnim Bengalu. Od 1998r. do 2003r. regularnie przyjeżdżał na Zachód, dzieląc swój czas pomiędzy Indie a kraje Europy i Amerykę. Obecnie przebywa w Indiach, gdzie zarządza aszramami Krija Jogi oraz organizacją charytatywną Prajnana Mission, która niesie bezpłatną pomoc w ubogich rejonach wschodnich Indii, w zakresie zdrowia i edukacji (szczegóły dot. organizacji: www.prajnanamission.org). Od początku swoich podróży do Europy Swamidżi wielokrotnie odwiedził Polskę, gdzie zawsze jest ciepło przyjmowany przez swoich uczniów.

Jego imię, Shuddhananda, oznacza tego, kto osiąga szczęśliwość (sanskryt ananda) poprzez czystość (śuddha). Pełen czystości, pokory i nieprzywiązania Swami Shuddhanada niestrudzenie naucza, że nie da się kochać Boga, jeśli się nie kocha innych, oraz żeby osiągnąć Prawdę należy żyć w świadomości Prawdy.